Witamy na naszej stronie

Aktualności

07 października 2020 20:45 | Aktualności

Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły – oddział przedszkolny wraz z klasami I – III przystąpiły do programu „Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu”

 Celem programu jest edukacja w zakresie prawidłowego  i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

Program ten nie tylko rozwija zainteresowania uczniów, ale również uczy, jak jedzenie wpływa na nasz organizm. Ponadto dzieci zdobywają praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni, a także robienia przemyślanych zakupów.

Już co czwarte dziecko w Polsce ma problem z nadwagą.  Zachęcamy więc  rodziców do zaangażowania, aby zarówno w szkole, jak i w domu dzieci miały możliwość spożywania zbilansowanych posiłków, jedzenia w przyjaznej atmosferze, o regularnych porach, co wpływa na rozwój prawidłowych nawyków żywieniowych na całe życie.

Ponadto wspólne gotowanie wpływa korzystnie na poprawę czynników psychospołecznych, w tym preferencji i zachowań żywieniowych. Gotowanie razem w szkole i w domu daje dużo radości, jest świetną zabawą i okazją do odkrywania świata jedzenia poprzez praktykę.

Przeczytano: 27 razy. Wydrukuj|Do góry