Witamy na naszej stronie

Aktualności

16 października 2020 17:06 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października w naszej szkole odbyły się zajęcia opiekuńcze rozwijające zainteresowania kulinarne i malarskie naszych uczniów.

 Uczniowie klas 0-III brali udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu „Szkoła na widelcu – dobrze jem” z wykorzystaniem filmów edukacyjnych, kart pracy i układanek związanych ze zdrowym odżywianiem.

Ich starsi koledzy z klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych również ze zdrowego odżywiania. Wspólnie przygotowali zdrowe koreczki i sałatki owocowe. Uczniowie zmierzyli się swoją wiedzą w konkursie o zdrowym odżywianiu, w ramach którego tworzyli piramidę zdrowia, rozwiązywali krzyżówki oraz układali zdania na ww. temat.

Natomiast uczniowie klas VII i VIII rozwijali swoje talenty artystyczne podczas tworzenia portretów swoich nauczycieli, a następnie tworząc wystawę „Nauczyciel w moich oczach”.

Tego dnia odbył się również uroczysty apel , przygotowany przez uczniów klas 0-3, którzy zaśpiewali piosenki dziękując nauczycielom za poświęcenie, cierpliwość, troskę i życząc wytrwałości, satysfakcji z pracy oraz dużo uśmiechu na co dzień!

Ten dzień pozwala nam pamiętać, że:

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie.”

Przeczytano: 41 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: